Kurum’dan İmamoğlu’na ‘metro’ yanıtı: Sen onu benim külahıma anlat

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum Memur-Sen İstanbul Teşkilatı Buluşması’na katıldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın da katıldığı buluşmada sahneye çıkan Kurum İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi.

“Düşünebiliyor musunuz? Seçimden önce biz kimseyi işten çıkarmayacağız dediler, vaatler verdiler. Biz işçinin, emekçinin, alın terinin yanındayız dediler. Hatırlıyorsunuz değil mi? Sonra ne oldu? Büyükşehir Belediyesi’nde, ilçe belediyesinde çalışan kardeşlerim, bir gün gittiklerinde o bankamatik kartlarının çalışmadığını gördüler. Sebepsiz yere işten atıldıklarını gördüler” diyen Kurum, “Haksızca görevden atılan tüm kardeşlerimizi 31 Mart akşamı göreve geri çağıracağız, geri alacağız” ifadelerini kullandı.

‘SANCAKTEPE’DE METRO AÇIYORMUŞ, KİMİ KANDIRIYORSUN?’

“Hiç muhalefetten İstanbul’la alakalı işte bu ilgisiz belediye başkanının bir vaadini gerçekleştirdiğini duydunuz mu?” diye soran Murat Kurum, İmamoğlu’na yönelik şu ifadeleri kullandı: “Biz 8 kilometre metro yaptın diyoruz, bir şey diyemiyor. Niye? Çünkü o kadar yaptı. 5 bin 500 konut yaptın diyoruz cevap veremiyor. Niye? O kadar yaptı. Ama algıya geldi mi? Acayip bir şey algı bunların mesleği. Az önce başkanım anlattı. Sancaktepe’de metro açıyormuş. Sen kimi kandırıyorsun ya? Öyle geçeceksin bütün durakları atlayacaksın ee ben metro açıyorum. Sen onu gel benim külahıma anlat. Sancaktepe’de açılmış metro şantiyesine, o metro tüneline hafriyat döken sen değil misin?

Sen neden bahsediyorsun? Sen 10 metro ihalesinin üçünü iptal eden değil misin? Milletin o zor zamanında, benim de ailem var diyerek tatile giden sen değil misin? Bizimki aile değil mi? Bizimki çocuk değil mi? Buradakilerin, o işini, ekmeğini elinden aldığın insanların çocukları yok mu? Ama, bunların böyle bir derdi yok.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x